Služby

Našim cílem je dodat zákazníkovi kompletní řešení tzn. od vytvoření cenové nabídky, upřesnění požadavků zákazníka (specifikace stroje/zařízení), přes schválení konceptu, samotnou mechanickou konstrukci, dále pak výrobou a montáží, elektro konstrukci a elektro montáží, a na závěr programování a odladění u zákazníka.

Vývoj / Konstrukce

V této fázi dochází k upřesnění zákaznických požadavků a následuje samotný vývoj zařízení/přípravku. Konstrukční práce provádíme v 3D konstrukčním CAD sotware Autodesk Inventor a ZW 3D. Každý zákaznický projekt je specifický. Málo kdy se stane, že vyvíjíme 2 stejná zařízení, a proto jsme nuceni téměř pokaždé nalézt nové konstrukční řešení. Pomáhají nám v tom mnohaleté zkušenosti z problematiky průmyslové automatizace.

Výroba / Obrábění

Téměř všechny vyráběné díly pro zařízení a přípravky si vyrábíme na vlastním strojním zařízení (3-osé obráběcí centrum, konvenční soustruh a frézka, sloupová vrtačka, pásová a okružní pila, … ) Zajišťujeme i zakázkovou výrobu dle dodané výkresové dokumentace a 3D dat. Vyrábíme především ze slitin hliníku (cca 80%), oceli, nerezi, litin a dalších kovových i nekovových materiálů.

Zámečnické práce

Jsme schopni zajistit zámečnické práce v plném rozsahu. Obrábění viz. výše, dále pak svařování MIG/MAG, TIG a obalenou elektrodou. Naši zaměstnanci mají mnohaletou praxi v oboru. Našimi výrobky jsou brány, schodiště, zábradlí, a další stavební zámečnická výroba. Dále pak regály, rámy, stojany, vrata, dveře, přípravky, … Vše provádíme pomocí strojního vybavení renomovaných značek: Fronius, Alfa in, De Walt, Hilti atd.

Montáž

Montáží rozumíme kompletací různých podskupin, či jednotlivých montážních celků z vyráběných a nakupovaných dílů. Ty pak tvoří jeden celek – jednoúčelové zařízení nebo přípravek.

Programování

Pokud je zařízení hotovo po mechanické stránce, pak nastupuje osazení zařízení elektrickými komponenty. Po ukončení montážních prací příjde na řadu „oživení“ celého zařízení a vytvoření uživatelského prostředí pro operátora a servis. To má na starost programátor. Naše zařízení osazujeme především řízením Siemens, ale vždy to závisí na požadavcích zákazníka.

Servis

Zajišťujeme záruční i pozáruční servis zejména k našim zařízením. Jsme schopni zajistit servis i dalším zařízením.

Školení a poradenství

Mezi naše další služby patří školení a poradenství . Momentálně nabízíme tyto možnosti školení 3D design sofware:

  • Autodesk Inventor
  • ZW 3D
  • Catia V5
  • SolidWorks

Výpočty a simulace

Provádíme statické výpočty jednotlivých konstrukčních celků. Dynamické výpočty jsme schopni zajistit také, ale ve spolupráci s externí firmou.

3D-měření

Jelikož vyvíjíme a vyrábíme měřící přípravky, tak 3D-měření je pro nás neodmyslitelnou součástí. Prozatím se musíme spokojit s externí akreditovanou laboratoří, ale v horizontu 2-3 let bychom chtěli vlastnit souřadnicové měřící zařízení Zeiss Accura.